Početna 9 Implanti

Implanti

Stomatološki implanti  su ustvari metalni vijci napravljeni od titanijuma i titanskih legura, a dizajnirani za ugradnju u viličnu kost.

Čemu služe implanti?

Klinički su zamena za koren zuba. Nakon ugradnje sledi faza zarastanja kosti oko implantata, koja traje od tri do šest meseci. Nakon uspešnog zacjeljivanja na implantat se ugrađuje kruna zuba izrađena u laboratoriji i dobijamo konstrukciju koja estetski dobro izgleda, a funkcionalno vrši funkciju kao i prirodni zub.Ugradnjom zubnog implantata nije potrebno brusiti susedne zube i na taj način produžujemo njihov vek.

Šta su implanti i kako se ugradjuju?

Gubitkom više ili svih zuba do sada se pristupalo izradi zubne proteze, što je kod mnogih pacijenata izazivalo psihološki problem stranog tela i refleksa povraćanja. Ugradnjom implantata postiže se čvrsta veza između potpornih struktura i protetskih mostova koji se izrađuju na implantatima, i na taj način  izostaju neprijatnosti koje je pacijent imao usled ispadanja zubne proteze.Procedura ugradnje implantata:

  • Potrebno je detaljna dijagnostika, pregled usne duplje, stanje kosti
    vilice uz pomoć rendgenskog snimka i uzimanje opšte anamneze
  • Ugradnja se vrši u lokalnoj anesteziji – minimalno invanzivnom metodom
  • Na srasli implant se stavlja abutment I protetski rad
  • Brigom o higijeni usne šupljine i redovnim  kontrolnim
    pregledima postiže se dugotrajnost implantata – doživotno
  • Pacijentima bez zuba ili sa totalnim protezama omogućuje
    da ugradnjom dobiju fiksno rešenje za zube.

Procenat opšte uspešnosti implantata je oko 95 procenata, što znaci da  je kod zdravih osoba I uz odgovarajuću higijenu odbacivanje implanta gotovo isključeno.

Zakažite ugradnju implanta 

Pozovite nas ili nam pišite na mail

Kako do nas?

Nalazimo se u Nišu, preko puta tržnog centra Roda. Pružamo stomatološke usluge visokog kvaliteta. Nudimo široku paletu usluga iz estetske i rekonstruktivne stomatologije, uz najsavremeniju opremu i materijale

Često postavljana pitanja

Daćemo odgovore na sva vaša pitnaja

Koliko vremena je potrebno za izradu novih zuba od keramike?

Ukoliko su zubi koji nose protetski rad zdravi, zubi se mogu izraditi za četiri dana.Ako je potrebno lečenje zuba,taj period se produžuje i do dve nedelje u zavisnosti od vrste lečenja. 
Ako se pre protetskog rada zubi vade, poželjan je period zarastanja rane od oko mesec dana ili duže. Za to vreme mogu se izraditi privremene krune koje zamenjuju zube ,kako funkcionalno tako i estetski.

Da li je davanje anestezije bolno?

Malo mozda da, ali i to se moze skroz umanjiti prethodnim mazanjem gela sa anestetikom na mesto uboda.

Da li je beljenje zuba štetno?

U procesu izbeljivanja zuba se koriste koncetrovani peroksidi (slično kao kod blajhanja kose) koji su agresivni. Svakako nećemo preporučiti beljenje kod mladjih osoba gde zubi nisu dovoljno mineralizovani. Preko dvadesete godine  ovaj proces je potpuno bezbedan za zube ukoliko su prethodno sanirani karijesi, tj zubi moraju biti zdravi ili izlečeni.

Da li je crna plomba izdržljivija od bele?

Amalgamska plomba je tvrdja jer je sastavljena od mešavine raznih metala i žive koja ih povezuje. Ovakva plomba je izdržljivija ako je propisno uradjena ali ima i niz svojih nedostataka. Estetski je neprihvatljiva, poseduje živu kao jako toksičan metal, prebojava zubno tkivo..
Amalgam se napušta i polako odlazi u istoriju. Zato odaberite belu plombu kao bolje rešenje.

Šta su viniri?

Viniri su tanke keramičke ljuspice sa prednje strane zuba. Prilikom stavljanja vinira minimalno se bruse zubi i samim tim štedi zubna supstanca. Estetika kod ovakve nadoknade je vrhunska zbog dobrih optičkih svojstava materijala.

Šta su cirkonijumske krunice?

Cirkonijumske krunice (navlake) su veštački zubi izradjeni sečenjem uz pomoć kompjuterski navodjene mašine. Dizajn zuba se vrši u kompjuteru a samim tim je preciznost izrade veća. Materijal cirkonijum oksid je transparentan i jako tvrd, i imitira prirodan zub

Zašto da skidam kamenac, cuo sam da su se nekom rasklatili zubi posle toga?

Zubi su već bili rasklaćeni, kamenac ih je samo zacementirao da stoje čvrsto. Kamenac je glavni uzročnik parodontopatije i treba ga skidati redovno. Svojim rastom kamenac kida tkiva oko zuba i doprinosi širenju bakterija. Sve to moze dovesti do gubitka zuba. Dakle uklonite kamenac čim primetite njegovo prisustvo!