Početna 9 Konzervativa

Konzervativa

Konzervativna stomatologija predstavlja deo stomatologije koji se bavi oboljenjima zuba u užem smislu, kao i njihovim saniranjem. 

Popravke zuba

Kako vršimo popravku zuba?

Amalgamske plombe su stvar prošlosti i vršimo njihovu zamenu sa kompozitnim ili keramičkim ispunima. Keramički ispuni (inlay, onlay i overlay) izrađuju se u laboratoriji po otisku pacijentovg zuba i u drugoj fazi lepe se na zube.

Tako se nadoknađuju veliki defekti zuba, ali to sprečava brušenje zuba za krunicu. Inlayi izgledaju prirodno i trajniji su od klasičnih kompozitnih plobmi. Važno je zameniti stare dotrajale i ispucale ispune kako bi sprečili prodiranje karijesa u dubinu.

Kako vršimo popraavku zuba?
Kako izgleda proces popravke zuba?

Kako izgleda proces popravke zuba?

Popravke zuba u našoj ordinaciji radimo rutinski, uz obaveznu anesteziju tako da je proces bezbolan.Koristimo materijale (bele plombe) najnovije generacije. To su nano-hibridni kompoziti koji estetski i funkcionalno ispunjavaju najviše standarde.

Crne plombe se retko rade u našoj ordinaciji jer se u svetu, pa i kod nas, polako napuštaju zbog svoje toksičnosti jer poseduju živu. Ukoliko još uvek imate amalgamske plombe na vašim zubima, pravo je vreme da ih zamenite belim – kompozitnim plombama.

Lečenje zuba

Kako lečimo vaše zube?

Endodoncija je grana stomatologije koja se bavi lečenjem i terapijom bolesti zubne pulpe. Kod ekstirpacije ili vađenja nerva (pulpe) bitno je dobro očistiti korenske kanale i propisno ih ispuniti.

Preporučujemo da se to uradii u što kraćem roku (dve do tri posete ili nekoliko dana) vitalnom ekstirpacijom pulpe, to jest bezbolnim tretmanom u kojem se uz pomoć anestezije u jednoj poseti odstranjuje pulpa sa nervom(vitalna ekstirpacija) a za par dana i napuni kanal.

Ukoliko je usled hronične upale došlo do nekroze ili gangrene lečenje je dugotrajnije. Čišćenje korenskih kanala može se raditi ručno ili mašinski u fazama.

Zašto ne očišćeni kanali nakon intervencije mogu da prouzrokuju velike probleme?

Kod nedovoljno očišćenih ili napunjenih kanala nakon izvesnog vremena vrlo često dođe do razvijanja upalnog procesa na vrhu korena(apexu) pa se razvije granulom i cista, procesi koji se teško mogu rešiti bez operativnog tretmana (cistektomija, apikotomija).

U našoj ordinaciji punjenje kanala se vrši pod kontrolom  APEX LOKATORA, savremenog aparata, tako da su greške prilikom punjenja kanala isključene.

Kompozitne fasete

Kompozitne fasete rešenje za prednje zube.

Ukoliko imate estetskih problema prednjih zuba, možete ih rešiti kompozitnim fasetama, I to vrlo jeftino.Izrađujemo fasete direktno u ustima od visoko estetskih kompozita najnovije generacije. 

Fasete su gotove  u jednoj poseti, nije potrebno uzimanje otisaka, a ni  brušenje zuba, jer se naprednom tehnologijom ljuskice lepe na prednju stranu zuba.

Tretman je nežan za gingivu i potpuno bezbolan. Fasetama možemo menjati oblik, veličinu, položaj i boju prirodnih zuba čime postižemo vrhunske estetske rezultate po pristupačnoj ceni

Zakažite intervenciju popravke zuba

Pozovite nas ili nam pišite na mail

Kako do nas?

Nalazimo se u Nišu, preko puta tržnog centra Roda. Pružamo stomatološke usluge visokog kvaliteta. Nudimo široku paletu usluga iz estetske i rekonstruktivne stomatologije, uz najsavremeniju opremu i materijale

Često postavljana pitanja

Daćemo odgovore na sva vaša pitnaja

Koliko vremena je potrebno za izradu novih zuba od keramike?

Ukoliko su zubi koji nose protetski rad zdravi, zubi se mogu izraditi za četiri dana.Ako je potrebno lečenje zuba,taj period se produžuje i do dve nedelje u zavisnosti od vrste lečenja. 
Ako se pre protetskog rada zubi vade, poželjan je period zarastanja rane od oko mesec dana ili duže. Za to vreme mogu se izraditi privremene krune koje zamenjuju zube ,kako funkcionalno tako i estetski.

Da li je davanje anestezije bolno?

Malo mozda da, ali i to se moze skroz umanjiti prethodnim mazanjem gela sa anestetikom na mesto uboda.

Da li je beljenje zuba štetno?

U procesu izbeljivanja zuba se koriste koncetrovani peroksidi (slično kao kod blajhanja kose) koji su agresivni. Svakako nećemo preporučiti beljenje kod mladjih osoba gde zubi nisu dovoljno mineralizovani. Preko dvadesete godine  ovaj proces je potpuno bezbedan za zube ukoliko su prethodno sanirani karijesi, tj zubi moraju biti zdravi ili izlečeni.

Da li je crna plomba izdržljivija od bele?

Amalgamska plomba je tvrdja jer je sastavljena od mešavine raznih metala i žive koja ih povezuje. Ovakva plomba je izdržljivija ako je propisno uradjena ali ima i niz svojih nedostataka. Estetski je neprihvatljiva, poseduje živu kao jako toksičan metal, prebojava zubno tkivo..
Amalgam se napušta i polako odlazi u istoriju. Zato odaberite belu plombu kao bolje rešenje.

Šta su viniri?

Viniri su tanke keramičke ljuspice sa prednje strane zuba. Prilikom stavljanja vinira minimalno se bruse zubi i samim tim štedi zubna supstanca. Estetika kod ovakve nadoknade je vrhunska zbog dobrih optičkih svojstava materijala.

Šta su cirkonijumske krunice?

Cirkonijumske krunice (navlake) su veštački zubi izradjeni sečenjem uz pomoć kompjuterski navodjene mašine. Dizajn zuba se vrši u kompjuteru a samim tim je preciznost izrade veća. Materijal cirkonijum oksid je transparentan i jako tvrd, i imitira prirodan zub

Zašto da skidam kamenac, cuo sam da su se nekom rasklatili zubi posle toga?

Zubi su već bili rasklaćeni, kamenac ih je samo zacementirao da stoje čvrsto. Kamenac je glavni uzročnik parodontopatije i treba ga skidati redovno. Svojim rastom kamenac kida tkiva oko zuba i doprinosi širenju bakterija. Sve to moze dovesti do gubitka zuba. Dakle uklonite kamenac čim primetite njegovo prisustvo!