Početna 9 Preventiva

Preventiva

Potpuno čist zub se ne može razboleti, zdrave desni ne krvare i nema neugodnog zadaha.

Veliki značaj dajemo prevenciji i edukaciji.

Veliki značaj dajemo prevenciji i edukaciji.
1. Edukacija
Edukacija od strane stručne osobe kako, kada i koliko dugo prati zube, desni i jezik i o upotrebi zubne četkice, naročito interdentalne četkice, strugača za jezik i zubnog konca.
2. Zalivanjee fisura
Pečanjenje fisura sprečava nastanak karijesa, a radi se na bočnim zubima ukoliko su fisure duboke. Naročito je važno pečačenje prvih trajnih zuba, tj. 6-tica. Zalivač fisure omogućava bolju higijenu, sprečava oštećenja gledji i štiti zub od karijesa. Najvažnije je to da su zubi zaštićeni u doba kada je pojava karijesa najučestalija. U slučaju ispadanja fisurnog zalivača isti se može zameniti novim.Sam postupak zalivanja zuba je brz i bezbolan, pa je potrebna samo jedna poseta stomatologu. Površina zuba se temeljno očisti i osuši, hemijski se tretira površina gledji, nanese se tecnost za zalivanje koja se zatim stvrdne pod posebnim svetlom te se zub polira i premaže fluorom.
3. Preventivni tretmani sa fluorom
Potpuno bezbolan preventivni postupak koji se primjenjuje na mlečnim i mladim trajnim zubima sa ciljem što duzeg očuvanja zdravog zubnog tkiva u intaktnom stanju. Primena preparata fluora moguća je na više načina zavisno od doba, životnih navika . Koriste se tabletice, gelovi, tecnosti , lakovi. Ovaj tretman omogućava vraćanje fosfora i fluora u gledj, kao i kalcijuma pa zub postaje tvrđi i otporan na karijes.
4. Čišćenje zubnog kamenca i poliranje

Kako vršimo popraavku zuba?

Zakažite intervenciju popravke zuba

Pozovite nas ili nam pišite na mail

Kako do nas?

Nalazimo se u Nišu, preko puta tržnog centra Roda. Pružamo stomatološke usluge visokog kvaliteta. Nudimo široku paletu usluga iz estetske i rekonstruktivne stomatologije, uz najsavremeniju opremu i materijale

Često postavljana pitanja

Daćemo odgovore na sva vaša pitnaja

Koliko vremena je potrebno za izradu novih zuba od keramike?

Ukoliko su zubi koji nose protetski rad zdravi, zubi se mogu izraditi za četiri dana.Ako je potrebno lečenje zuba,taj period se produžuje i do dve nedelje u zavisnosti od vrste lečenja. 
Ako se pre protetskog rada zubi vade, poželjan je period zarastanja rane od oko mesec dana ili duže. Za to vreme mogu se izraditi privremene krune koje zamenjuju zube ,kako funkcionalno tako i estetski.

Da li je davanje anestezije bolno?

Malo mozda da, ali i to se moze skroz umanjiti prethodnim mazanjem gela sa anestetikom na mesto uboda.

Da li je beljenje zuba štetno?

U procesu izbeljivanja zuba se koriste koncetrovani peroksidi (slično kao kod blajhanja kose) koji su agresivni. Svakako nećemo preporučiti beljenje kod mladjih osoba gde zubi nisu dovoljno mineralizovani. Preko dvadesete godine  ovaj proces je potpuno bezbedan za zube ukoliko su prethodno sanirani karijesi, tj zubi moraju biti zdravi ili izlečeni.

Da li je crna plomba izdržljivija od bele?

Amalgamska plomba je tvrdja jer je sastavljena od mešavine raznih metala i žive koja ih povezuje. Ovakva plomba je izdržljivija ako je propisno uradjena ali ima i niz svojih nedostataka. Estetski je neprihvatljiva, poseduje živu kao jako toksičan metal, prebojava zubno tkivo..
Amalgam se napušta i polako odlazi u istoriju. Zato odaberite belu plombu kao bolje rešenje.

Šta su viniri?

Viniri su tanke keramičke ljuspice sa prednje strane zuba. Prilikom stavljanja vinira minimalno se bruse zubi i samim tim štedi zubna supstanca. Estetika kod ovakve nadoknade je vrhunska zbog dobrih optičkih svojstava materijala.

Šta su cirkonijumske krunice?

Cirkonijumske krunice (navlake) su veštački zubi izradjeni sečenjem uz pomoć kompjuterski navodjene mašine. Dizajn zuba se vrši u kompjuteru a samim tim je preciznost izrade veća. Materijal cirkonijum oksid je transparentan i jako tvrd, i imitira prirodan zub

Zašto da skidam kamenac, cuo sam da su se nekom rasklatili zubi posle toga?

Zubi su već bili rasklaćeni, kamenac ih je samo zacementirao da stoje čvrsto. Kamenac je glavni uzročnik parodontopatije i treba ga skidati redovno. Svojim rastom kamenac kida tkiva oko zuba i doprinosi širenju bakterija. Sve to moze dovesti do gubitka zuba. Dakle uklonite kamenac čim primetite njegovo prisustvo!